Celil Layiktez:Genel sorumluluk reddi

Celil Layiktez sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Şablon:Koruma-yarı Şablon:Sorumluluk reddi metinleri

 MASONPEDİ BİLGİ GEÇERLİLİĞİNİ GARANTİ ETMEZ

Masonpedi insan bilgisi dâhilinde ortak bir kaynak hazırlamak isteyen kişilerin veya grupların oluşturduğu ve herkesin ortak paydasında birleşen çevrim içi bir ansiklopedidir. Projenin temel hedefi, internet bağlantısı ve bir internet tarayıcısı olan herkesi bu içeriğe dâhil etmektir. Lütfen burada yer alan hiçbir bilginin alanında uzman profesyoneller tarafından değerlendirilmediğini, içeriğin size tam, kesin ve güvenilir bir bilgi sunmadığını unutmayınız. Bilgiler imece usulü herkesin katkıları ile oluşturulur.

Bu yargı, zaman geçtikçe sizin de göreceğiniz üzere Masonpedi'de yararlı veya kaliteli içerikler bulamayacağınız anlamına gelmemelidir. Yine de Masonpedi, burada bulunan içeriklerin kesinliğini garanti etmez. Girilen herhangi bir maddenin içeriği, yakın bir zaman önce, ilgili maddenin konusuna karşıt görüşe sahip şahıslarca değiştirilmiş, zarar verilmiş olabilir.

Şablon:TOCsağ

Resmî eş uzman değerlendirmesi yoktur[düzenle]

Makalelerin güvenilir sürümlerini seçme ve bunları vurgulamanın yollarını araştırıyoruz. Yazarlar topluluğumuz, Son Değişiklikler ve Yeni Sayfalar gibi araçlar kullanarak, değiştirilen ve yeni içeriği gözetlemektedir. Ancak Masonpedi, gönüllüler tarafından düzenli bir şekilde incelenmediği için, okuyucular, buldukları hataları düzeltebilir veya tamamen rastgele olarak Peer Review sayfasıyla iletişim kurabilirlerse de, bu onların yasal yükümlülüğü değildir ve bu nedenle de, burada bulunan bilgilerin hiçbirinin, hiçbir amaca veya kullanıma yönelik olarak uygunluğunun garantisi yoktur. Hatta, hataları çeşitli kişilerce gayrıresmî olarak araştırılmış veya Özel Sayfalar işleminden geçmiş makaleler bile, siz okumadan kısa zaman önce uygunsuz bir şekilde değiştirilmiş olabilir.

Yazarların, katkıda bulunanların, destekleyenlerin, hizmetlilerin, sistem operatörlerinin, veya Masonpedi ile herhangi bir şekilde bağlantıda olan kişilerin hiçbiri, bu veya buradan bağlantılı web sayfalarında bulunan, doğru olmayan ve karalayıcı özellik taşıyan bilgilerin görünüşünden, veya sizin bu bilgileri kullanmanızdan dolayı sorumluluk taşımazlar.

Sözleşmesizlik; sınırlandırılmış izin[düzenle]

Burada bilginin serbestçe sağlandığını ve sizinle ve site sahip veya kullanıcıları, içeriğin yayınlandığı sunucu sahipleri, Masonpedi'ye katkıda bulunan bireyler, proje yöneticileri, sistem operatörleri ya da bu ve bu proje konularına bağlı kardeş projelere herhangi bir biçimde bağlantılı diğer kişileri hüküm altına alacak bir anlaşma veya kontrat yaratmadığını anladığınızdan, lütfen emin olun. Sınırlandırılmış izinle bu siteden herhangi bir şeyi kopyalama hakkınız tanınmıştır; bu, Masonpedi'nin bir bölümü veya herhangi bir temsilcisi, üyesi, organizatörü ve diğer kullanıcıları üzerinde herhangi bir sözleşme veya sözleşme dışı bir sorumluluk yaratmaz ya da ifade etmez.

GNU Özgür Belgeleme İzni (GÖBİ) ötesinde bu bilgiyi kullanmanız veya düzenlemeniz ile ilişkili olarak, sizinle Masonpedi arasında hiçbir anlaşma veya anlaşılma olmadığı gibi, Masonpedi ve onunla ilişkili kardeş projelerin herhangi birisine gönderdiğiniz herhangi bir bilginin herhangi biri tarafından değiştirilmesi, tadil edilmesi, düzenlenmesi veya silinmesi durumunda Masonpedi'deki hiç kimse sorumlu tutulamaz.

Tescilli markalar[düzenle]

Vikipedi içeriğinde bulunan, bahsedilen herhangi bir tescilli marka, servis tescili, tasarım hakları, kişisel haklar veya buna benzer haklar şahsi sahiplerinin malıdır. Onların burada bulunması, burada orijinal yazarları tarafından yazılan GÖBİ altındaki Masonpedi içeriğindeki amaçtan veya bilgilendirme dışında başka bir amaçla kullanılabileceği anlamına gelmez. Masonpedi ve Wikimedia siteleri bu kullanımlardan kâr etmemektedir ve bu hakların sahibiyle bir anlaşması yoktur. Masonpedi size bu hakları yukarıda belirtilen amaçlar dışında kullanma hakkı da tanıyamaz. Bu hakları veya benzer hakları kendi riskinizi göze alarak kullanın.